KONST / Litografier / Litografi 15664360
nr 1566 4360
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Litografi, Sovande gosse. Signerad, 39x48 cm, yttermått inklusive ram: 44x54 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 25 september 2023
kl 19:35:41
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin